Aetos mannen vorig seizoen
februari 17, 2026
Mannen Aetos kansloos in midweekse topper tegen Alterno 3

De mannen van Aetos hebben woensdagavond 11 februari een gevoelige nederlaag geleden in de strijd om het kampioenschap in de derde divisie B. In eigen huis bleek mede-titelfavoriet Alterno 3 met 0-4 te sterk. Waar de ploeg van trainer-coach Jeroen Kleinbussink bij winst naast de koploper had kunnen komen met nog een wedstrijd tegoed, bedraagt de achterstand nu plots tien punten.

Dat Aetos slecht speelde, is volgens Kleinbussink niet het verhaal van de avond. “We speelden zeker niet slecht, maar Alterno was op alle fronten beter.” De bezoekers uit Apeldoorn reisden met duidelijke intenties af naar Arnhem: een gat slaan op de ranglijst. Omdat het een midweekse wedstrijd betrof, kon Alterno bovendien beschikken over enkele spelers met dubbel speelrecht. Dat kwaliteitsverschil was zichtbaar.”

Koelbloediger

Vooral via de buitenkanten kreeg het Arnhemse blok geen vat op de aanvalsmachine van de gasten. In de eerste en vierde set bleef Aetos lang in het spoor van Alterno, maar boven de twintig toonden de bezoekers zich koelbloediger. Met name de ervaren Marco van Zuidam van Alterno drukte in die fases zijn stempel op de wedstrijd: tweemaal 21-25.

Positief

In de tweede en derde set waren de verhoudingen duidelijker. Alterno liep uit naar 19-25 en 16-25 en gaf Aetos weinig uitzicht op een ommekeer. Positief was het optreden van de jeugdige spelverdeler Colin Kleinbussink, die in de derde en vierde set langer mocht proeven aan het niveau van de derde divisie en zich daarin verdienstelijk staande hield.

Aetos trainer Jeroen Klein Bussink

Cruciaal

Ondanks de forse nederlaag is de strijd om promotie nog niet gestreden. Op dinsdag 24 februari wacht in Ede een cruciaal duel tegen TweeVV. De inzet is de tweede plaats, die recht geeft op promotiewedstrijden aan het einde van het seizoen. Bovendien treffen Alterno en TweeVV elkaar nog en krijgt Aetos op 10 april in Apeldoorn een kans op revanche.