De regionale volleybalteams LIVO en Aetos hebben een sterk weekend achter de rug. Vooral Aetos kende een perfect speelweekend met maximale scores voor zowel de mannen als de vrouwen. LIVO pakte eveneens belangrijke overwinningen, al ging dat gepaard met kostbaar puntenverlies. Nuovo kwam dit weekend niet in actie.
Mannen Aetos doen uitstekende zaken
De mannen van Aetos-coach Jeroen Klein Bussink hebben zaterdag 21 maart in de derde divisie B uitstekende zaken gedaan in de uitwedstrijd tegen Scylla 2 in Wageningen. Waar de thuiswedstrijd eerder in het seizoen nog moeizaam werd gewonnen, waren de Arnhemmers nu duidelijk de bovenliggende partij.
In de eerste drie sets ging het spel lange tijd gelijk op, maar telkens gaf de ervaring van Aetos de doorslag in de slotfase. Met setstanden van 21-25, 21-25 en 23-25 werd een comfortabele 0-3 voorsprong opgebouwd. In de vierde set was het verzet van de thuisploeg gebroken en werd eenvoudig met 15-25 gewonnen.
Door deze 4-0 overwinning pakt Aetos de volle vijf punten en staat het met 64 punten uit 16 wedstrijden stevig op de tweede plaats. De achterstand op koploper Alterno 3 bedraagt tien punten, maar Aetos heeft een wedstrijd minder gespeeld. Op 10 april treft Aetos Alterno 3.
Zaterdag 28 maart Aetos – Volga. Aanvang 17.15 uur, Sporthal Middachtensingel Arnhem
Aetos vrouwen wacht cruciaal duel
Ook de vrouwen van Aetos lieten vrijdag 20 maart geen steken vallen en boekten in de promotieklasse D een overtuigende 4-0 overwinning op Waho. Het team was goed voorbereid en profiteerde bovendien van een licht verzwakte tegenstander.
In de eerste twee sets bleef Waho nog enigszins bij (beide keren 19 punten), maar daarna werd het krachtsverschil duidelijk zichtbaar. Met 17-25 en 14-25 werd de wedstrijd overtuigend afgesloten.
Coach Bjorn Jansen was tevreden. Jansen: “We speelden erg goed. Vooral Julia Papen was op dreef. Passend erg goed en in de aanval had ze steeds de juiste oplossing. Aan het eind van de tweede serveerde Noa Petrusma ons naar een 19-24 voorsprong. Een teamprestatie van de gehele selectie.”
Aankomend weekend spelen de vrouwen van Aetos, die nu met 59 punten uit 16 wedstrijden koploper zijn, een cruciale wedstrijd tegen de nummer twee SSS 3, dat 58 punten uit 15 wedstrijden heeft.
Zaterdag 28 maart Aetos – SSS 3. Aanvang 19.45 uur, Sporthal Middachtensingel in Arnhem
Mannen LIVO winnen, maar verliezen kostbare punten
De mannen van LIVO kwamen in de derde divisie C tweemaal in actie en wisten beide wedstrijden te winnen, maar verloren daarbij wel drie kostbare punten.
Op dinsdag 17 maart begon LIVO in de uitwedstrijd tegen Xanthos sterk met winst in de eerste set (25-27), maar daarna kantelde de wedstrijd. De tweede en derde set gingen verloren, waardoor een 2-1 achterstand ontstond. Vervolgens herpakte LIVO zich overtuigend en won de laatste twee sets ruim (12-25 en 9-15), goed voor een 2-3 overwinning, maar twee onnodige punten verspeeld in de race om de titel.
Enkele dagen later volgde op vrijdag 20 maart de uitwedstrijd tegen Waho. LIVO startte opnieuw sterk en pakte de eerste twee sets overtuigend (14-25 en 17-25). Daarna werd het spannender: de derde set ging verloren (25-22), maar in de vierde set trok LIVO alsnog aan het langste eind (23-25), waardoor een vijfsetter werd voorkomen.
Door deze resultaten bedraagt de achterstand op koploper Gemini drie punten, met nog twee wedstrijden te spelen. De titelstrijd ligt daarmee nog volledig open.
Zaterdag 28 maart: LIVO – VoCaSa. Aanvang 16.30 uur, Sports Planet de Pals, Westervoort
Vrouwen LIVO wachten koploper
De vrouwen van LIVO blijven in goede vorm en boekten op zaterdag 21 maart in de derde divisie B opnieuw een overwinning, ditmaal op Heyendaal 2.De eerste twee sets werden relatief eenvoudig gewonnen (25-22 en 25-10), waarna de concentratie even verslapte. Heyendaal profiteerde en pakte de derde set met 15-25. In de vierde set stelde LIVO orde op zaken en werd de wedstrijd alsnog overtuigend afgesloten.
Met nog drie wedstrijden te gaan is de achterstand op nummer twee Dios nog aanzienlijk, maar mathematisch is er nog van alles mogelijk. De volgende loodzware uitwedstrijd is aanstaande zaterdag tegen koploper Longa ’59.
Zaterdag 28 maart: Longa ’59 2 – LIVO. Aanvang 14.30 uur, Hamalandhal Lichtenvoorde
Nuovo niet in actie
Zowel de mannen- als vrouwenselectie van Nuovo kwam afgelopen weekend niet in actie. Dit weekend spelen beide teams wel.
Zaterdag 28 maart: Setash 1 – Nuovo (vrouwen, promotiedivisie D). Aanvang 16.30 uur, Sporthal Brink in Huissen
Zaterdag 28 maart: Pegasus 4 – Nuovo (mannen, promotieklasse C). Aanvang 18.45 uur, Ark van Oost, Nijmegen


