Schitterend block Jan Siksma foto: © ArnhemSports - Kasper Rijkers
februari 4, 2026
Basketballers Arnhem Eagles ontsnappen nipt in spektakelstuk

De Arnhemse basketballers leken zaterdag 31 januari in de Promotiedivisie lange tijd op weg te zijn naar een pijnlijke nederlaag tegen Utrecht Basketball (UBALL), maar knokten zich in de slotseconden terug. Met succes: een zwaarbevochten 79-78 overwinning was de beloning.

Geconcentreerde AE-coach Damiël Ermen foto: © ArnhemSports - Kasper Rijkers

Terwijl de Arnhemmers zo veelbelovend begonnen. Met snel spel en een effectieve afronding namen de Arnhemmers al vroeg in de wedstrijd een 10-4 voorsprong. Daarna sloeg het wedstrijdbeeld volledig om. UBALL zette een agressieve full-court press neer waar Arnhem Eagles duidelijk geen antwoord op had. De bezoekers dicteerden de wedstrijd en liepen in het eerste kwart razendsnel uit naar een 12-29.

Binne Rijpkema in actie voor Arnhem Eagles foto: © ArnhemSports - Kasper Rijkers

Rust

Coach Damiël Ermen zag zijn ploeg zichtbaar worstelen. Ermen: “Wat we ook probeerden, het wilde niet lukken. Utrecht bleef ons opjagen waardoor wij heel slordig gingen spelen. Veel turn overs en verkeerde schotkeuzes zorgden voor een bijzonder slechte start. Na enkele tactische aanpassingen konden wij in het tweede kwart de opgelopen achterstand enigszins inlopen.”

Die aanpassingen pakten inderdaad goed uit. Arnhem Eagles herpakte zich en won het tweede kwart met 20-10, waardoor de ruststand 32-39 bedroeg. Daarmee was de wedstrijd weer volledig open. Een belangrijk moment voor de Eagles was de terugkeer van center Corstiaan Kan, die maandenlang aan de kant had gestaan met een blessure. Zijn aanwezigheid gaf het team zichtbaar meer stabiliteit.

Ermen hierover: “Corstiaan kon ik natuurlijk niet gelijk een hele wedstrijd laten spelen. Hij mist uiteraard nog wedstrijdritme, maar als hij in het veld staat brengt hij een bepaalde rust in het spel die wij af en toe hard nodig hebben.”

Winston Hoft, hier in actie tegen Bemmel, samen met Jan Siksma uitblinkers tegen UBALL Archieffoto: © ArnhemSports - Bas de Leeuw

Play-Offs

In de tweede helft bleef Arnhem Eagles knokken en kroop puntje voor puntje dichterbij. Met nog 19 seconden op de klok in het vierde kwart ontplofte De Omnibus toen Winston Hoft raak schoot van achter de driepuntslijn: 79-77. De coach van UBALL nam direct een time-out om een laatste aanval op te zetten. De Utrechters misten vervolgens hun schotpoging, maar kregen alsnog twee vrije worpen na een fout van de thuisploeg. Slechts één hiervan werd benut, waardoor Arnhem Eagles met de hakken over de sloot won: 79-78.

Voor Ermen en zijn team was de zege van groot belang in de strijd om de play-offs. Ermen: “We hebben de punten hard nodig om ons doel te bereiken, namelijk een plaats bij de eerste acht, hetgeen deelname aan de play-offs betekent. We zijn op de goede weg. Cruciaal wordt onze aankomende wedstrijd zaterdag in Amstelveen tegen MBCA. Dit team staat op de tiende plaats met 13 gespeelde wedstrijden en 6 overwinningen, wij hebben evenveel overwinningen maar uit 12 wedstrijden.“

Ermen vervolgt: “En onze concurrent voor de 8e plaats Biks Shots moet nog tegen de nummers 1 en 2 spelen.” De hoopvolle coach kan met een volledige en fitte selectie naar Amstelveen afreizen voor de wedstrijd van zaterdag 7 februari.

Zaterdag 7 februari MBCA – Arnhem Eagles. Aanvang 17.15 uur, Ben Goudsmithal aan de Sportlaan 29 in Amstelveen.

Stand Promotiedivisie per 01-02-2026

1.Get United Bemmel12 – 2410. MBCA Amstelveen13 - 12
2.Lokomotief Rijswijk10 – 2011. Orange Lions Amsterdam10 - 8
3.Apollo Amsterdam12 – 1612. De Groene Uilen Groningen11 - 8
4.River Trotters Hardinxveld-Giessendam11 – 1613. Uball Utrecht10 - 6
5.BS Leiden II12 – 1614. Uitsmijters Almelo12 - 4
6.Attacus Veghel12 – 1615. Noordkop Den Helder11 - 2
7.Biks Shots Hilvarenbeek12 – 1216. BAL Weert12 - 2
8.Arnhem Eagles12 – 1217. Cobra Nova Voorburg12 - 2
9.Hot Pepper Heat Zwanenburg12 -- 12

Klik hier op Arnhem Eagles voor meer actuele artikelen.