
Op een warm sportpark Cranevelt wisten de American Footballers van Arnhem Falcons ongeslagen kampioen te worden. In de finale van de play offs waren ze Hilversum Hurricanes met 23-0 de baas. Hoofdcoach Michel van Rijswijck was trots op z’n mannen: “Het was wel een verrassing. Uiteraard hadden we gehoopt dat de score naar ons toe zou gaan, maar we hadden wat meer tegenstand verwacht.”
Er waren flink veel toeschouwers op de finale van de play offs af gekomen. Ze zochten zoveel mogelijk een plekje in de schaduw, want het was erg warm rondom het kunstgrasveld. De Arnhemmers waren zo slim om de schaduwzijde van het veld te kiezen. Zo deden ze hun naam eer aan. “Valken maken vaak slim gebruik van schaduw en dekking om onopgemerkt te blijven tijdens de jacht. Zo verbergen ze hun silhouet voor hun prooi. Een strategie die de kans op een succesvolle aandacht vergroot”, wist Falcons verdediger Antoine Bowers te vertellen.

Scoren
Het bleef niet bij deze poëtische overweging. Lennard Harris van Falcons scoorde al vroeg in de wedstrijd een eerste touchdown. De touchdown leverde zes punten op en een extra kans om de bal tussen de palen door te schieten. Luuk Duiven benutte deze conversie, waardoor het al snel 7-0 voor Falcons was. Falcons stond verdedigend goed en dwong zo af dat de Hilversumse quarterback nauwelijks mogelijkheden had om de bal diep te spelen. Zo ontstond een veldoverwicht voor Falcons. En opnieuw wisten Lennard Harris met een touchdown en Luuk Duiven met de conversie de stand nog voor de rust naar 14-0 te tillen.

Kampioen
Defense speler Antoine Bowers had vooraf al aangegeven dat hij nog wel een keer van Hurricanes wilde winnen en het liefst met meer punten dan de vorige keer (7-0 winst voor Falcons, red). Hij kreeg zijn zin en vond het ‘een spannende wedstrijd, maar wel heel leuk en sportief. Het was een wedstrijd die hoog in de energie zat en er werd hard gespeeld.’
Na afloop werd het kampioenschap in de kantine gevierd. Van Rijswijck: “We gaan het nog een keer uitgebreid met iedereen vieren. Het was immers een zondag en de volgende dag moet iedereen weer werken. We konden het niet te laat maken.”

Eredivisie?
Het wordt nog een moeilijke beslissing voor Falcons om wel of niet te promoveren naar de eredivisie. Van Rijswijck:”Een paar spelers hebben aangegeven te willen stoppen en we weten nog niet of en welke nieuwe spelers er bij komen. In september beginnen we weer met de training en de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Pas in december moeten we beslissen op welk niveau we gaan spelen. Voor nu eerst genieten van een mooi seizoen en een verdiend kampioenschap.”
