Sportcentrum Papendal organiseert in 2028 het Europees Kampioenschap BMX Racing als onderdeel van het Dutch Cycling Festival. Het Dutch Cycling Festival is een landelijk programma waarmee Nederland zich tijdens het olympische jaar 2028 internationaal wil profileren als wielerland. De organisaties die betrokken zijn bij het EK hebben tegelijkertijd de ambitie uitgesproken binnen vijf jaar het WK BMX Racing ook naar Nederland te halen.
Het EK wordt verreden op het BMX-circuit van Papendal, de thuisbasis van de Nederlandse BMX-selecties en al jarenlang een vaste halte van de internationale UCI BMX Racing World Cup. Nederland behoort bovendien al decennialang tot de wereldtop in BMX Racing, met olympische medailles, wereldtitels en een sterke internationale reputatie als organisator van topsportevenementen.
De toekenning van het EK markeert niet alleen een belangrijk moment voor de Nederlandse BMX-sport, maar ook voor de verdere ontwikkeling van internationale wielerevenementen in Nederland.
Meerdere partners
Maurice Leeser, directeur-bestuurder van de KNWU
“Met het EK BMX Racing op Papendal krijgt het Dutch Cycling Festival er, in het KNWU-jubileumjaar 2028, een prachtig evenement bij. De samenwerking met de provincie Gelderland, de Gelderse Sport Federatie, Sportcentrum Papendal en TIG Sports & Events maakt het mogelijk om dit EK BMX Racing naar Nederland te halen. Sportcentrum Papendal biedt al jarenlang een thuis aan de Nederlandse en internationale BMX-sport en is daarmee bij uitstek de plek voor dit EK. Samen willen we met topsport kinderen en jongeren inspireren om te gaan fietsen.”
Willem Overdiep, Managing Director TIG Sports & Events
“Voor TIG Sports & Events is het EK BMX op Papendal een logische en tegelijk ambitieuze volgende stap. We organiseren al jaren grote internationale wielerevenementen in Nederland en weten wat er nodig is om een kampioenschap van dit niveau neer te zetten – sportief, organisatorisch én commercieel. Samen met onze partners willen we van het EK een evenement maken dat indruk maakt op deelnemers, fans en internationale bonden. Tegelijkertijd zien we het EK als een belangrijke stap richting de ambitie om in de toekomst ook het WK BMX naar Nederland te halen.”
Jochem Schellens, Directeur Hotel- en Sportcentrum Papendal
“Papendal is al jarenlang de thuisbasis van de Nederlandse BMX-sport. Het EK BMX Racing is een mooie erkenning van wat hier samen met sporters, bonden en partners is opgebouwd. Tegelijkertijd zien we dit als een volgende stap in een bredere ambitie: Nederland en Papendal verder op de kaart zetten als toonaangevend centrum voor BMX en internationale topsportevenementen.’