De 'magic hands' van Marieke Foto: Dennis Wannet
mei 16, 2025
Giro d’Italia: Un giorno prima (dag 7)

Donderdag 15 mei hebben we de 21e etappe van de Giro gedaan. Het is een aanpassing in het schema. De mannen hebben enorm genoten en zelfs op een terrasje gezeten onder het genot van een kopje koffie en tiramisu.

De originele 21e etappe volgt na de 20e etappe en die eindigt in Sestiere. Dat is ongeveer 700 kilometer ten noorden van Rome. Het lukte ons niet om die transfer op de laatste dag te maken. Gelukkig hebben Jan en de begeleiders Walter en Dwight een oplossing gevonden. Door de eerste twee etappes op 1 dag te rijden winnen we een dag. Die gewonnen dag verzilveren we vandaag, zodat we toch nog in Rome komen. Rome is voor ons helaas geen finishplaats.

Routekaart van de etappe naar Rome

Vandaag aandacht voor de begeleiding, want fietsen is prima, maar er moet heel wat geregeld worden om het fietsen überhaupt mogelijk te maken.

Albert is 23 jaar kok geweest in een ziekenhuis en later in een verzorgingshuis. Nu rijdt hij al weer 22 jaar op de bus (ov) in Groningen, Friesland en Drenthe.

Albert is ook een ervaren fietser, maar is nu mee als kok en voert allerlei klusjes uit die erbij komen. Met zijn ‘Multiservice Albert’ organiseert hij zelf ook fietstochten. De Giro is niet nieuw voor hem. Dat heeft al twee keer eerder gedaan. De Tour de France heeft hij zelfs al drie keer begeleid. Als kok vindt hij het leuk om zelf recepten te bedenken. Het moeten recepten zijn met de goede en voldoende voedingsstoffen.

Na het ontbijt rijden Albert en ik richting de lunchplek en zoeken een supermarkt. Soms zijn er alleen kleine buurtsupers waar we echt heel enthousiast worden geholpen. Door onze Giro kleding trekken we de aandacht. Met mijn combinatie van Italiaans, Frans en Googletranslate krijgen we alles wat we nodig hebben en soms nemen we voor in de bus een lokale lekkernij mee.

Lunchplek bij Vado della Forcella Foto: Dwight Bruno

Voor de lunch zoeken we de mooiste plekken uit. Deze was net na een zware klim, zodat onze renners na de lunch lekker konden dalen.

De mooiste plekken

Het is soms een race tegen de klok om op tijd alles op tijd af te krijgen voor de renners aankomen. We leggen stukken op de snelweg af, maar ook wij moeten de bergen in en hebben dan de mooiste slingerpaadjes. Gelukkig zit ik naast een goede en ervaren chauffeur!  Albert en ik kenden elkaar voor deze Giro niet, maar we hebben elkaar in een korte tijd al goed leren kennen. Ook qua lunch maken, zijn we al op elkaar ingespeeld.  Zonder veel uitleg weten we beiden wat te doen en klaar te maken. Ik denk als je de fietsers vraagt naar favoriete hap dan zullen ze de pannenkoeken noemen. Heerlijk!

De Favopannenkoeken Foto: Dwight Bruno

Ik ben dus niet alleen de masseur, maar ik maak ook samen met Albert de lunch, voorzie de anderen van busjes water, yoghurt en bananen én ik ben zeg maar zuster Marieke. De mannen komen bij me als ze hoofdpijn hebben of keelpijn, wondjes of kneuzingen. Ik heb diverse wondermiddeltjes mee en natuurlijk mijn magic hands. Als de etappe er op zit begint mijn massage werk. Ik ga door tot ongeveer 23:00 uur. Maar het is ook wel eens 23:30 geworden. Om zes uur gaat de wekker weer. Het zijn korte nachten.

Marieke van Roden, 16 mei 2025

 

Marieke van Roden is de masseur van een vijftien-koppige ploeg amateurwielrenners. Deze groep goedgetrainde wielerliefhebbers fietst een dag voorafgaand aan de Giro d’Italia vrijwel het gehele parcours van de professionals.

 

Marieke heeft een eigen praktijk in Arnhem (Sport)masseur en ademcoach ‘Lijf en Brein’) en deelt haar ervaringen op deze sportieve tocht met de lezers van ArnhemSports.nl.

 

Meer over Marieke in dit bericht: Marieke van Roden, Arnhem in de Giro d’Italia.

Eerdere bijdragen van Marieke op ArnhemSports.nl: