Het was zondag 24 mei een echte honkbaldag. Lekker warm weer en het nodige slaggeweld. Arnhem Rhinos was met 11-1 te sterk voor Falcons uit Lelystad. Coach Raynard Sophia was niet ontevreden, maar heeft ook ambitie: ”Het was zeker geen slechte wedstrijd, maar we kunnen veel beter honkballen. Ik wil dat er constanter gespeeld en gepresteerd wordt.”
Al direct in de eerste twee innings wist de slagploeg van de Arnhemmers de pitcher van Falcons te breken. Dat resulteerde in een 6-0 tussenstand. Outfielder Yannick Driessen (27), broer van catcher Vasco Driessen (25) : “Het was een makkelijke wedstrijd, we konden al na zeven innings naar huis.”
Techniek
Driessen scoorde twee hits :”Maar de tweede was een gelukje, dat hoort wel bij het honkbal. De eerste hit legde ik mooi net over het infield. Dat is een plek waar eigenlijk niemand bij kan. Zo’n bal kun je zeker sturen. Ik ben daar persoonlijk niet zo heel goed in, dat ligt aan hoe ik zwaai met de knuppel. Ik trek best aan een knuppel, terwijl het eigenlijk meer vanuit je achterste arm moet komen. Dan kan je meer sturen, maar omdat ik teveel aan de knuppel trek met mijn voorste arm, gaan die ballen automatisch naar het links field. Dat is een kwestie van techniek.”
Driessen honkbalt al vanaf zijn tiende bij Arnhem Rhinos. Na zijn twintigste verjaardag heeft hij een aantal jaren in de horeca gewerkt. Dat was soms moeilijk te combineren met het honkballen. Driessen: ”Maar de laatste twee jaar werk ik hard aan de techniek. In de jeugd ging het allemaal wat gemakkelijker. Ik ben best een grote jongen en kon in de jeugd nog wel wegkomen met mijn spierkracht. Maar nu je op een hoger niveau speelt, tegen volwassen gasten, dan moet je het meer hebben van techniek, want ze gooien de bal ook veel harder naar je toe”.
Inschatting
Als outfielder komt Driessen niet vaak aan de bal. Collega outfielder Sam van der Woude merkte ooit op dat een outfielder vooral heel goed overkomende vliegtuigen moet kunnen tellen. “Het komt inderdaad wel voor dat je tijdens een wedstrijd geen bal krijgt,” reageert Driessen. “Dat is lastig, maar je moet wel geconcentreerd blijven.”
“Ik let altijd op de pitcher en ik ken Rhohendley goed. Aan zijn hand kan ik zien welke bal hij gaat gooien en dan kan ik meteen een inschatting maken waar de bal terecht komt. Dan moet ik wel zorgen dat ik klaar sta. Het mooiste van een outfielder is als hij de bal vangt, liefst met een zweefduik, net voordat hij over het hek gaat en het dus een homerun zou zijn.”
Laks
Inmiddels staat Arnhem Rhinos op een tweede plaats met 10 punten uit zeven wedstrijden. Robur’58 uit Apeldoorn heeft ook 10 punten maar had daar slechts zes wedstrijden voor nodig. Zij zijn op dit moment de koploper. Virtueel is echter Red Caps uit Leusden koploper. Zij hebben nog maar vijf wedstrijden gespeeld en 8 punten. Als zij de twee achterstallige wedstrijden winnen staan ze met 12 punten bovenaan.
Driessen hierover: “Door een slechte start tegen teams waar we niet van hoefden te verliezen, lopen we nu een beetje achter de feiten aan. We weten als team wel waar de problemen liggen. We gaan soms gewoon te laks een wedstrijd in. En dan laat je het liggen op de plekken waar we normaal sterk zijn. Het is niet zo dat die teams veel beter honkballen dan wij. Het ligt echt bij onszelf.”
Zondag 31 mei: Eagles – Arnhem Rhinos. Aanvang 14.00 uur, Sportpark Horsterhoek in Schalkhaar.
Standen:
| Stand per 27 mei | GS | PT | +/- | |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Robur '58 | 6 | 10 | 26 |
| 2 | Arnhem Rhinos | 7 | 10 | 29 |
| 3 | Red Caps | 5 | 8 | 34 |
| 4 | Blue Hawks | 7 | 6 | 3 |
| 5 | Falcons | 7 | 6 | -6 |
| 6 | Hazenkamp | 4 | 5 | 18 |
| 7 | UVV2 | 4 | 4 | 2 |
| 8 | Domstad Dodgers | 4 | 3 | -10 |
| 9 | Eagles | 5 | 2 | -23 |
| 10 | Almere | 5 | 0 | -73 |