Het afgelopen weekend stond in het teken van het jaarlijkse crossmintontoernooi, dat met recht een groot succes genoemd mag worden. Toernooileider Ron Stokkink kijkt tevreden terug op het tweedaagse evenement.
“Van veel kanten hebben we complimenten ontvangen,” vertelt hij. “Zelfs de vaak kritische Tsjechische delegatie, met meerdere wereldtoppers in de gelederen, was bijzonder positief. De aanwezigheid van zes fysiotherapeuten in opleiding maakte dit toernooi echt uniek. Voor de studenten betekende het studiepunten en waardevolle praktijkervaring, en voor de spelers leverde het soepele spieren en gewrichten op – een echte win-winsituatie.”
Duitse en Letse winnaars
In totaal streden zeventig seniorendeelnemers om de felbegeerde medailles. De belangrijkste titel ging naar de Duitser Vincent Eulenberg, die daarmee ook 500 punten voor de wereldranglijst bijschreef. “Eulenberg is de nummer vier van de wereld en een fantastische verdediger,” aldus Stokkink. “Hij wist de aanvallende kracht van de Tsjechisch Holub, nummer twee op de wereldranglijst te neutraliseren en sloeg toe met technische hoogstandjes waar het publiek van heeft genoten.”
Bij de dames heeft Agate Spare (ranking 3) uit Letland gewonnen.
Nederlands succes
Ook voor de Nederlandse deelnemers viel er veel te juichen. In de categorie senioren boven de 40 veroverde het duo Timo de Graaf en Marcel van de Laan het goud. Daarnaast waren er nog drie bronzen medailles voor Nederlandse spelers – een bewijs dat de sport ook op eigen bodem in de lift zit. Stokkink wist met zijn partner Jolanda Keultjes geen medailles te winnen, maar in de categorie mannen >60 won Stokkink brons.
Arnhems talent schittert
Bij de jeugd onder de 16 zorgde de Arnhemse Lisanne de Geus voor een prachtig moment door het goud te winnen. De Arnhemse jeugd liet sowieso van zich spreken met drie zilveren en twee bronzen medailles. In totaal deden zestien Nederlandse jongeren mee aan het toernooi, wat volgens Stokkink een hoopvolle blik biedt op de toekomst van de sport.