BECA 2000

Naam:

Sport:

Hoogst spelend team:

Aantal teams:

Aantal leden:

Tenue:

Opgericht:

Speellocatie:

Website:

Contact:

BECA 2000
Badminton
Eerste divisie (seniorenteam)
7 senioren competitie teams, die uitkomen in de bondscompetitie eerste t/m zesde divisie 6 jeugdteams, bestaande uit minimaal 4, maar meestal uit 5 à 6 spelers 2 à 3 recreatieve teams van in totaal ongeveer 30 spelers
150
Blauw-Oranje
10 juni 2000
Accommodatie: sporthal De Malburcht, Graslaan 97F, Arnhem. Competitie wordt er gespeeld in Sportcentrum Elderveld, Breezandpad 13 in Arnhem
https://www.beca2000.nl/
secretariaat@beca2000.nl
Naam:    BECA 2000
Sport:    Badminton
Hoogst spelend team:    Eerste divisie (seniorenteam)
Aantal teams:    7 senioren competitie teams, die uitkomen in de bondscompetitie eerste t/m zesde divisie 6 jeugdteams, bestaande uit minimaal 4, maar meestal uit 5 à 6 spelers 2 à 3 recreatieve teams van in totaal ongeveer 30 spelers
Aantal leden:    150
Tenue:    Blauw-Oranje
Opgericht:    10 juni 2000
Speellocatie:    Accommodatie: sporthal De Malburcht, Graslaan 97F, Arnhem. Competitie wordt er gespeeld in Sportcentrum Elderveld, Breezandpad 13 in Arnhem
Website:    https://www.beca2000.nl/
secretariaat@beca2000.nl

Historie

BECA 2000 is ontstaan uit een fusie van het destijdse ESCA Badminton en  badmintonvereniging De Batsers. ESCA Badminton, opgericht in 1952, was een ambitieuze vereniging, waarvan de meeste teams hoog in de competitie speelden. Bij de sinds 1981 bestaande De Batsers lag dat net andersom: hun teams speelden op een lager niveau en eigenlijk constateerden beide verenigingen dat zij elkaar prima zouden kunnen aanvullen. Dat resulteerde op 10 juni 2000 in een fusie en het ontstaan van de nieuwe vereniging, Batsers ESCA Combinatie Arnhem, oftewel BECA 2000.

Arnhem kent nog drie andere badmintonverenigingen: GOVA (dat nauw samenwerkt met BECA 2000, zij delen competitiespelers), Badminton Groep Zuid en Ad Vitam Badminton. BECA 2000 telt ongeveer 150 leden, waarvan zo’n 52 jeugdleden. Deze groep is de laatste jaren hard gegroeid.

Beleid

“We zijn wel een prestatief ingestelde vereniging, maar ook weer niet zo dat alles draait om competitie en competitiespelers. Het belangrijkste voor ons is dat er op ieder niveau gespeeld kan worden én dat iedereen met plezier speelt. En dat doen ze. Onze leden willen ook van elkaar leren. Badminton is een fatsoenssport. Zo is het de gewoonte dat je na de wedstrijd met je tegenstander iets drinkt en gebak eet. Met GOVA delen we competitiespelers.”

“Ons oudste lid is geboren in 1944, de jongste is van 2018. We hebben dus een brede schakering in ons ledenbestand. Helaas hebben we weinig leden met een niet-westerse achtergrond. Het ontbreekt ons domweg aan menskracht om daar actief beleid op te voeren. Ook hebben we om dezelfde reden geen leden met een beperking. We beschikken wel over een interne vertrouwenspersoon.”

“De verhouding tussen mannen en vrouwen ligt ongeveer  op 70-30. Verder kennen we een piek bij de jeugd. We trekken ook veel spelers aan van buiten Arnhem, ik denk ook juist vanwege onze prestatieve insteek en kwalitatieve trainers. Onder onze oud-trainers zitten bijvoorbeeld ook oud-topspelers Eline Coene en Brenda Beenhakker. En tegenwoordig is Robin Tabeling onze hoofdtrainer. Maar waar je vroeger nog een soort onderscheid in de vereniging zag tussen de prestatieve badmintonners en de rest, zie je dat nu niet meer. Iedereen die prestatief speelt traint bijvoorbeeld nu onder dezelfde trainer.”

Financiën

“We bekostigen alles vanuit de contributie van onze leden. We hebben geen sponsors, daar steken we ook geen energie in: we hebben een klein bestuur dat uit drie mensen bestaat, voor de diverse commissies is het best lastig om mensen te vinden. Bij ons wordt niemand betaald. De trainers krijgen een vrijwilligersvergoeding, alhoewel we nu wel naar contracten toe gaan.”

“Onze contributie bestaat uit twee delen. Deel één is voor ieder lid gelijk en betreft het basislidmaatschap voor BECA 2000 (€ 96) en het lidmaatschap voor onze koepelorganisatie Badminton Nederland (€ 20,10). Het tweede deel is afhankelijk van de mogelijkheden waaruit een lid kiest en varieert tussen de € 139 en € 20 per jaar. We hebben helaas het afgelopen jaar in verband met de inflatie verhogingen moeten doorvoeren, maar we proberen zo efficiënt mogelijk te werken en de kosten beheersbaar te houden. En dat lukt aardig, doordat de kosten voor trainers en zaalhuur te overzien zijn.”

“In dat kader hebben we onze leden ook wel het één en ander te bieden. Zo organiseren we ieder jaar drie toernooien. Een internationaal Junior Master Toernooi met zo’n 185 spelers, een Open Bekertoernooi voor Senioren en een intern Familiedubbeltoernooi. En ieder jaar wisselen we uit met Duitsland en Engeland.”

Toekomst

“We hebben niet echt meeslepende toekomstplannen, we zijn daar toch een beetje te klein voor. Ons beleid is om ook in de toekomst ons huidige beleid te kunnen continueren. We willen wel de groei onder de jeugd blijven stimuleren, er moet natuurlijk ook in de toekomst gewoon gebadmintond worden. Wat ons daarin wel bezighoudt zijn de trainers. De praktijk is dat die toch komen en gaan en het is moeilijk om goede trainers te vinden. We hebben wel eens twee jaar zonder trainer gezeten.”

“Verder maken we ons niet direct zorgen over de toekomst. De competitie indeling, ja, die kost ons hoofdbrekens. Als diegenenen die dat nu doen daarmee zouden stoppen, dan hebben we echt een probleem.”

“Hoe ik onze club zou willen typeren? Als een vereniging waar iedereen met plezier op ieder niveau kan badmintonnen.”