Deelnemers én Vitesse selectie bij de opening - foto: Bart Krijnen
november 21, 2025
Vitesse Betrokken en G-trofee: een traditie

Woensdag 12 november was het weer zover op het trainingsveld van Vitesse op Papendal: de strijd om de G-trofee. Sinds 1996 organiseert Vitesse Betrokken, de maatschappelijk tak van Vitesse, ieder jaar dit voetbaltoernooi voor sporters met veelal een verstandelijke beperking. In de Corona-jaren lag het evenement helaas een drietal jaren plat, maar vanaf 2021 staat het onafgebroken op de agenda.

Vitesse Betrokken Ambassadeur Edward Sturing met alweer een fan - foto: Bart Krijnen

Meestal wordt het toernooi in september gespeeld, de laatste jaren is er door omstandigheden wat opgeschoven in tijd. Nu dus op 15 november, zo’n beetje de enige dag in die week waarin het zonnetje ruimschoots aanwezig was. Dit jaar verschenen er 15 teams aan de start met in totaal ruim 150 deelnemers. De voetballers komen uit de gehele regio en zijn afkomstig van zorginstellingen of zij voetballen bij een club die ook G-teams in hun aanbod hebben.

Allemaal winnaars - foto: Bart Krijnen

Hartverwarmend

Wat maakt dit toernooi nu zo aantrekkelijk en waarom is het hartverwarmend om naar te kijken? Allereerst vanwege het enorme enthousiasme van de deelnemers. Vanaf het moment dat zij het trainingscomplex oplopen is het voor iedereen een voetbalfeest én een feest van de herkenning: de meeste spelers kennen elkaar van de voorgaande jaren. Vitesse Betrokken-ambassadeur Edward Sturing is veelal het centrum van de aandacht. Sturing is vanaf de start de bevlogen aanjager van dit toernooi en met hem op de foto is een trofee voor thuis. Daarnaast is de betrokkenheid van de Vitesse-selectie hartverwarmend om te zien. De voltallige selectie werd door een haag van deelnemers al high-fivend ontvangen en gingen vervolgens graag met de deelnemers op de foto. In het begin wat aarzelend, niet helemaal wetend wat hen te wachten stond, maar al heel snel was het ijs gebroken.

 

De selectie betreedt het veld - foto: Bram Krijnen

Fair Play

Tot slot is het natuurlijk het voetbal zelf dat fantastisch is om naar te kijken. Er wordt vol fanatisme gestreden, maar fair play staat nadrukkelijk op de eerste plaats. Zonder enige uitzondering. Dat maakt dit toernooi tot een warme traditie: voetbal wordt in zijn puurste vorm beleefd en het maakt niet uit of je soms in eigen doel schiet. Vitesse Betrokken is verantwoordelijk voor de organisatie, maar het lokale en regionale bedrijfsleven ondersteunt dit initiatief ook van harte. Met de steun van Vonk Financieel Adviseurs, J+R Stofferingen, Nice Job en shirtsponsor Dierenpension Betuwse Weide werd het wederom een geweldige dag voor iedereen, een traditie waardig.

Oh ja, en natuurlijk waren er ook winnaars. Trajectum behaalde de eerste plaats, gevolgd door De Voetbalwerkplaats en de nummer drie werd Eldenia. Maar eigenlijk waren er de hele dag alleen maar winnaars te zien.

En hier ging het (onder andere) om - foto: Bart Krijnen
Ook coach Rüdiger Rehm had het druk - foto: Bart Krijnen
Even wennen - foto: Bart Krijnen
Alexander Büttner aan het dollen - foto: Bart Krijnen